Угледни час "Различитост зачин живота", 25. новембар 2022. год.

Posted 29.11.22.

Ученици V-1 и VI-1 одељења данас су имали угледни час Српског језика са наставницама Горданом Мијаиловић и Јеленом Симић. Петаци су обрадовали своје старије другаре извођењем драме ,,Биберче“. Потом су кроз заједнички разговор коментарисали поступке јунака, говорили о храбрости, пријатељству и толеранцији. Погледали су презентацију на тему Зашто (не) треба да се свађамо. Коментарисали су како треба решавати конфликт и сложили се да је ,,Различитост зачин живота“. У завршној радионици ученици су у пару радили Кругове пријатељства (Венове дијаграме). Сваки ученик уписао је у један од кругова своје склоности, хобије, оно што сматра да га најбоље описује. У пресеку кругова уписивали су оно што им је заједничко. Утицали смо на постизање позитивног окружења, јачање заједништва, тимског духа и социјализације како би ученици прихватали једни друге са свим својим особеностима.