Занимљива математика, 25. новембар 2022. год,

Posted 26.11.22.
Математичка радионица – Задаци са палидрвцима у 2-2 – Чисти столови, без оловки и папира, шибице, радознале дечје главице и два математичара, мама & тата Страхиње, проф. математике Маријана и Драган Стефановић = уживанција! Слатки другаци 2-2 оштрили су вијуге математичким загонеткама палидрваца и наградно засладили се из "чаше" од палидрваца.
Хвала за едукативну уживанцију!
Неки од коментара ђака:
- Добро је кад не мора да се пише.
- Ух, кад би овако било стално!
- Не волим математику, ал' ово ми се свиђа.
- Баш је лако и занимљиво!
- Сјајна забава али и опасна, може бити запаљива! ???? Много се мозга.
- Сад још више волим математику!
Read the rest of this entry »

Хуманитарни базар за Дору, 24-27. новембар 2022. год.

Posted 24.11.22.

Ученички парламент организовао је хуманитарни базар за нашу Дору. Укључени су сви ученици од 1. до 8. разреда.

Read the rest of this entry »

У кабинету информатике, 16. новембар 2022. год.

Posted 17.11.22.

Одељење 2-2 на практичној настави у кабинету информатике – часови ДИГИТАЛНОГ СВЕТА као награда за освојено 2. место у Квизу "Знањем до дружења". Обећање - испуњење. Ученици су израђивали цртеже у програму Paint у пару и појединачно. Браво за младе дигиталце!

Read the rest of this entry »

Шетња, 11. новембар 2022. год.

Posted 12.11.22.

Прелеп јесењи дан ученици 6. разреда наше школе, чланови планинарске секције искористили су за шетњу уз реку Градац. У повратку из шетње посетили смо Омни центар где се одржавао други меморијални турнир "Милан Кораћ" посвећен нашем драгом колеги. Професор физичког васпитања Марија Ножица.

Read the rest of this entry »

Разлике међу нама разумевањем нас зближавају, 9. новембар 2022. год.

Posted 10.11.22.

Едукативна радионица дефектолога ПУ "Милица Ножица" Биљане Овчаревић, родитељке 2-2 на тему "Разлике међу нама разумевањем нас зближавају". Правим решењима налазимо начине да особама са хендикепом помогнемо, дружимо се и у толеранцији заједно живимо.

Read the rest of this entry »

Дан просветних радника, 7. новембар 2022. год.

Posted 8.11.22.
Из радионице талентованих ученика – портрети наставника, изложба поводом Дана просветних радника.

Read the rest of this entry »

Православна слагалица, 7. новембар 2022. год.

Posted 7.11.22.

Ученици наше школе Димитрије Илић V-1, Исидора Радовановић VI-1 и Јована Илић VII-1 данас су нашу школу представљали на такмичењу из веронауке, под називом "Православна слагалица". Такмичење је одржано у ОШ "Владика Николај", уз учешће екипа из свих седам градских основних школа. Ученици наше школе су освојили ПРВО место и пласирали се у финално такмичење које ће бити одржано у Центру за културу 12. децембра. Честитамо!

Read the rest of this entry »

Посета музеју, 3. новембар 2022. год.

Posted 4.11.22.

Одељење 1-1 – Данас су наше ногице прошле кроз собе прошлости и тако смо сазнали како је човек живео раније, а како данас. Видели смо многе предмете који су се некад користили и упоредили са онима који су их данас заменили. Чули о познатим ученим људима нашег краја, слушали о првим занатима. Најинтересантнији нам је био задатак да нацртамо рекламу за наш музеј. Поносни смо што наш град има овакав један музеј!

Read the rest of this entry »

Занимљива биологија, 2. новембар 2022. год.

Posted 3.11.22.

"Креативни немир" – Ученици 7-4 посматрали су једноћелијске еукариоте, које су сами узгојили, микроскопом. Током вежбе употребљавали су паметне телефоне на паметан начин.

Read the rest of this entry »

Упознајмо музеј, 1. новембар 2022. год.

Posted 2.11.22.

Упознајмо музеј (радионица) – Ученици I-3 су се кроз сталну поставку Народног музеја ,,прошетали" кроз различите временске периоде и урадили рекламу за музеј.