Међународни дан толеранције, 16. новембар 2019. год.

Posted 17.11.19.

У организацији 7/2 обележили смо Међународни дан толеранције, дан који би могао да траје целе године. Ученици су на часу одељењске заједнице подсетили кроз презентације и радионице да је потребно уважавати туђе мишљење, туђа уверења и осећања, да је толеранција заснована на знању, отворености, слободи мишљења и комуникацији. Ученици су израдили паное, припремили предавања, пантомиму као подршку глувонемим особама и активно учествовали у радионици Европска железница по слободном избору. Кроз размену мишљења научили су да је врло важно држати се својих уверења, али и да је битно не наметати своје ставове, јер свако треба да створи сопствену слику о друштву у којем живимо. Закључак свих активности јесте да је толеранција хармонија у различитостима.
Организатор и реализатор 7/2 и одељењски старешина Гордана Мијаиловић. Часу присуствовале проф.информатике Даница Бранковић, проф. српског језика и књижевности Милица Јаневска и психолог Јована Настић. СЛИКЕ