Читајмо гласно, 28. фебруар 2021. год

Posted 1.03.21.
Ученици продуженог боравка укључили су се у акцију „Читајмо гласно“ поводом обележавања Националног дана књиге.
Током радионице која је одржана у школској библиотеци ученици су имали прилику да отворе врата маште, истраже непознате светове књига које се ту налазе, упознају друге са својим омиљеним песницима и писцима, прочитају делове из књига које воле и заједно схвате зашто је читање важно. Акција је настављена у учионици продуженог боравка, где су ученици представљали своје омиљене књиге, давали препоруке једни другима шта да читају и размењивали књиге за читање.
Да се свака књига током читања и сачува побринуће се чудовишни обележивачи за књиге које су ученици направили у завршној радионици - оригами. Погледајте видео.