Старе вести

Posted 5.02.15.

Аутор текста: Биљана Вукашиновић, школски педагог

Кинески језик у ОШ "Сестре Илић"

У оквиру пројекта "Покрени своју будућност", волонтери из највеће студентске организације на свету АИЕСЕЦ, креирали су систематичан едукативан програм прилагођен ученицима основне школе. АИЕСЕЦ је присутан у више од 110 земаља,  2100 универзитета са преко 60.000 чланова. Наша школа је била домаћин студенткињи журналистике из Кине која је кроз 15 радионица и интерактиван рад упознала ученике са основама кинеског језика као и културом и обичајима Кине. Ученици седмог разреда су имали прилике да виде главне туристичке атракције, да осете и мирисе и укусе Кинеске хране, да се упознају са техникама припремања чаја. Видели су шта њихови вршњаци воле да слушају, који филмови су најактуелнији, ко су најпопуларније личности. Кроз разговор који се одвијао на енглеском језику ученици су имали прилику да развију и своје комуникацијске вештине. За своје учешће ученици су добили сертификате. Уколико је одговор свих учесника, на питање да ли би поновили овакво искуство једногласно ДА, можемо рећи да се постигао главни циљ, а то је отвореност према неформалним облицима образовања.  Слике

Аутор текста: Редакција

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ 5. децембар 2013. године

Ученици школе су по трећи пут посетили Фестивал науке у Београду. Препуни утисака, делимо са вама неке забележене занимљивости. Пронађите овде  да ли се и вама нешто допада.

Аутори текста: Одељење 6-1

ДАН ШКОЛЕ 22. мај 2013. године

Наша школа прославила је 54 године постојања. У присуству многобројних гостију, наставника и ученика школе, награђени су Мина Лесић 8-3, ђак генрације, као и Јована Вуковић 8-1, Тамара Ђаковић 8-2 и Анђела Арсеновић 8-4, најбоље ученице  у својим одељењима.Титулу најбољег спортисте ове генерације понео је Петар Митић 8-2. Као најбољи такмичар у овој школској години награђена је Нина Матић 6-3 за освојену прву награду на републичком такмичењу из математике. Софија Јаневска 3-3 и Вук Огњеновић 5-4 похваљени су за учешће на републичкој смотри рецитатора.

Овогодишња приредба обиловала је музичким нумерама у извођењу школског хора и надарених појединаца а све под покровитељством „доброг музичког духа“ наше школе - наставника Владимира Флорјанчића. Плесна група 7-3 својим кореографијама улепшала је почетак и крај приредбе. Зачин целој причи били су водитељи Марија и Вук Огњеновић са својим духовитим коментарима. У обликовању приредбе помогла је наставница Сандра Софронић. Више слика

ОБЕЛЕЖЕН ДАН ПЛАНЕТЕ У ОШ СЕСТРЕ ИЛИЋ

Написала:   Снежана Јаковљевић Крунић

понедељак, 22. април 2013.

У Основној школи Сестре Илић данас су обележили Дан планете. Ученици седмог разреда, уз подршку Зорице Петровић, наставнице биологије, припремили су програм садржан из еколошке радионице – где су старији ученици млађим представили значај очувања чисте природе као и процесе попут рециклаже. Због тога су направили читаву мини радионицу где су, поред осталог, приказали и процес производње папира од рециклираних супстанци. Приређен је и квиз, такође из домена екологије, а најуспешнији такмичари су награђени.

У Основној школи Сестре Илић и овог пута су успели да се организују, приреде изузетно занимљив програм путем чега су, кроз вршњачку едукацију, млађи основци много научили из области значаја очувања човековог окружења, а говорили су и о могућим последицама. Како то иначе успевају у Основној школи Сестре Илић, за ученике – организаторе програма су, од дародаваца, добили мајице, док су за млађе основце обезбеђене награде.

Свакако да је најдрагоценија и најдугорочнија награда за све учеснике данашњег програма да кроз игру науче због чега и на које начине могу чувати природу и смањити загађење непосредног окружења где живе. Више слика