Дечја недеља, 7-11. октобар 2024. год.

Posted 15.10.24.

7. октобар 2024 — Актив 4. разреда шетњом кроз град посетио jе Пољопривредну школу и Железничку станицу.

Наш љубазни сарадник Ненад, наставник ПШ, уз детаљну причу спровео нас је по целокупној економији школе - сточарски, повртарски, воћарски, виноградарски сектори и ботаничку башту.

Са одушевљењем деца су гледала и радовала се сусрету са домаћим и дивљим животињима. Интересовали су се и за украсно и лековито биље. Посебно уживање пружила нам је живописност и уредност школског парка.

У повратку посетили смо Железничку станицу Ваљево, на којој су неки ученици били по први пут. Слике

9. октобар 2024 — Ученици 4-2, 4-3 и 4-4 посетили су Градску библиотеку и присуствовали представи коју су припремили другари целодневног боравка ОШ "Милован Глишић". Слике

9. октобар 2024 — Чланови драмске секције и хора наше школе послали су поруке толеранције и љубави својим другарима из Основне школе ,,Свети Сава“ у Попучкама, овогодишњем домаћину Дечје недеље.

,,Шешир професора Косте Вујића“ извели су ученици осмог разреда: Илија Госпавић, Игњат Косорић, Јован Новаковић и Данило Чепић. Музичка подршка су им биле ученице: Теодора Илић 5-1, Зорана Мирковић 6-2, Милица Миливојевић 6-2, Тамара Мандић 6-2, Антонина Богутовић 7-2, Ања Симић 7-2, Ема Зекавица 6-4, Уна Ристановић 6-4, Каја Петровић 6-4, Нина Секулић 6-4 и Миња Јаковљевић 6-4.

Потом су домаћини упознали баку и унуку Зехру, које су верно приказале Сања Кузмановић и Катарина Лисица, ученице шестог разреда, у драмском комаду ,,Бриге једне тинејџерке“. Слике

9. октобар 2024 — Фантастично дружење и такмичење ученика III разреда! Сва деца имају почетну базу знања за стварање бољег, толерантнијег света. Слике

10. октобар 2024 — Одељење 4/2 лајковачком пругом до водене авантуре.

У сарадњи са родитељима, повратно возом, путовали смо до Затвореног базена Лајковац. Раздрагани четвртаци уживали су у пливању, роњењу и дружењу. Необично, обичан дан, тражи репризу. Слике

10. октобар 2024 — У холу наше школе организовано је такмичење у слагању Рубикове коцке. Ученици су се такмичили у две категорије, категорија млађих и категорија старијих разреда.

У категорији млађих разреда такмичили су се: Алекса Бојковић 3-4, Реља Павловић 3-4, Даница Ћировић 3-4, Данило Јовић 4-3 и Јакша Јосовић 4-4. Прво место је освојио Данило Јовић, сложивши коцку за 1 минут и 4 секунде, друго место Реља Павловић 1 минут и 28 секунди, треће место Јакша Јосовић 2 минута.

У категорији старијих разреда такмичили су се: Теодора Ранковић 5-3, Искра Мајић 6-3, Немања Недић 6-4, Ана Југовић 7-3 и Нађа Аћимовић 8-4. Прво место освојила је Искра Мајић која је сложила коцку за невероватне 34 секунде, друго место Ана Југовић 1 минут и 4 секунде, треће место Нађа Аћимовић 1 минут и 36 секунди.

Честитамо свим учесницима турнира! Радујемо се поновном дружењу и још већем одзиву за нека даља такмичења. Слике

10. октобар 2024 — Драмска секција и хор наше школе посетили су Основну школу ,,Милош Марковић“ у Доњим Лесковицама. Слике

11. октобар 2024 — Поводом Дечје недеље, угостили смо ученике одељења 6/5 са наставницом Сањом Сировљевић из ОШ "Андра Савчић". Од другара из "Треће" школе добили смо њихове поруке о љубави и толеранцији, а ми смо њих обрадовали послужењем и даровали им обележиваче за књиге и скеч "Бриге једне тинејџерке", који су припремиле ученице драмске секције и наставница српског језика Јелена Симић.

Надамо се даљем дружењу и сарадњи! Слике

11. октобар 2024 — На ликовном конкурсу поводом Дечје недеље, у организацији Центра за културу Ваљево, награђене су и похваљене Касија Тимотић 1-1 – 3. награда, Лара Тодоровић 4-3 – похвала и Наталија Планојевић 4-4 – похвала. Честитамо! Слике

11. октобар 2024 — Под слоганом Дечје недеље ,,Ја сам дете и имам план: толеранција и љубав за сваки дан" ученици одељења III-1 и III-3 представили су децу из различитих држава света и уживали су у међусобном дружењу које се наставило заједничким гледањем филма у Биоскопу 85. Видео записи

Дечја недеља у 1-3 – Дечју недељу обележили смо различитим активностима. Од концерта и дружења са Тијаном Дапчевић, осликавања школског дворишта, излета на брдо Видрак, дружења и играња, до библиотеке и Музеја завичајних писаца.

Нека свака недеља буде дечја! Слике

Дечја недеља у 1-1 протекла је у различитим активностима и у добром расположењу. Провели су диван јесењи дан на Видраку, уживали на концерту Тијане Дапчевић, дружили се са књигама у Дечјој библиотеци, посетили изложбу ликовних радова и посебно се радовали освајању 3. награде њихове другарице Касије Тимотић. Слике