Дан планете Земље, 22. април 2016. године

Posted 24.04.16.

Међународни Дан планете Земље, 22. април, у Ваљеву је обележен едукативном дечјом представом "Прљаво или чисто - није исто", као и бројним акцијама, пре свега уклањања дивљих депонија. На тај начин се и наш град прикључио обележавању Дана планете Земље када су организоване акције и манифестације које за циљ имају подизање нивоа еколошке свести, едуковање и мотивисање грађана да се активно укључе у борбу за очување планете Земље.

Ученици наше школе имали су запажену улогу у обележавању овог дана. Млађи разреди су организовано посетили представу "Прљаво или чисто - није исто" а старији разреди су у организацији наставнице биологије Зорице Петровић и наставнице физичког васпитања Марије Ножице, извели перформанс на Тргу Десанке Максимовић. Наши млади музичари приредили су мини концерт а изведен је и кратак плесни програм. Учесници су били тематски костимирани - чисто или загађено.

Драго нам је да смо дали скроман допринос обележавању Дана планете Земље.