Вежбање је здравље, 7. април 2017. године

Posted 8.04.17.
Декан Факултета спорта и физичког васпитања проф. др Владимир Копривица одржао је за ученике наше школе мотивационо предавање на тему "Вежбање је здравље".
Ученици млађих разреда, учесници у двогодишњем пројекту "Пливањем до здравља", били су одушевљени разговором са професором о спорту, кретању, такмичењу, дружењу.
Професор Копривица је на веома занимљив начин указао деци на велики број болести савременог човека проузрокован физичком неактивношћу.
- Вежбање, па и рад су значајна превентивна средства, а некада и најбољи лек против болести. Рад и вежбање, правилно дозирани, изазивају лучење хормона среће. То исто чине хумор и љубав, па ни један човек не би смео да буде пасиван у четири наведена сегмента живота. Ако само један од њих изостане у дужем периду, човек има озбиљан проблем - каже проф.др Копривица.
Учитељица Татјана Рељић Слике