Најуспешнији ученици 2-4, 19. јун 2018. год.

Успех Миливоја Јовановића, 22. мај 2018. год.

Posted 26.05.18.

На Међународном такмичењу МЛАДИ ВИРТУОЗ, које је одржано у Музичкој школи "Петар Коњовић" у Београду, ученик одељења 5-2 Миливој Јовановић освојио је 1. место у веома јакој кокуренцији виолиниста. ЧЕСТИТАМО!

Read the rest of this entry »

Проглашење најбољих ученика у школској 2017/18. години, 24-25. мај 2018. год.

Posted 26.05.18.

На Свечаној седници Наставничког већа проглашени су ученик генерације, спортиста генерације и најбољи ученици одељења осмог разреда. Такође, похваљени су најбољи такмичари у школској 2017/18. години. Сви ученици су награђени на приредби поводом Дана школе, 25. маја 2018. у 19 часова. СЛИКЕ!

Read the rest of this entry »

Успех колегинице Татјане Рељић, 22. мај 2018. год.

Posted 24.05.18.

На конкурс „Дигитална ризница знања“, који је организовала Издавачка кућа БИГЗ школство уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Мнистарства трговине, туризма и телекомункација и компаније Comtrade, стигло је више од 700 радова. У категоријама Припрема за час, Power Point презентација, Видео запис и Дигитални час такмичили су се радови који су били усклађени са задацима и циљевима часа, садржали приказ наставне јединице или једног њеног дела и били реализовани помоћу информационих технологија као наставног средства.

Друго место у категорији најбољих Power Point презентација освојила је наша колегиница Татјана Рељић, професор разредне наставе, са презентацијом „Царства живих бића“.

Честитамо Тањи и желимо пуно среће у даљем раду.

Read the rest of this entry »

Обука наставника разредне наставе, 19-20. мај 2018. год.

Posted 20.05.18.

У Првој основној школи, у организацији Завода за унапређивање образовања и васпитања и Учитељског факултета из Београда, одржана је обука наставника разредне наставе, стручних сарадника за остваривање програма наставе и учења орјентисаних на процес и исходе учења.

Read the rest of this entry »

Успеси са републичких такмичења, 12-13. мај 2018. год.

Posted 14.05.18.

Претходног викенда наши ученици остварили су фантастичне успехе.

На Републичком такмичењу из енглеског језика у Ћуприји, Марија Бојанић, ученица 8-3, освојила је ПРВО МЕСТО (професор Марко Виторовић).

На Републичком такмичењу "Књижевна олимпијада" у Сремским Карловцима, Константин Филиповић, ученик 8-1, освојио је ДРУГО МЕСТО (професор Наташа Антонић).

ЧЕСТИТАМО!

Read the rest of this entry »

Окружно такмичење ТиО, 22. април 2018. год.

Posted 23.04.18.

У ОШ "Нада Пурић" одржано је у окружно такмичење из техничко-информатичког образовања. Наш Андреј Крстивојевић, ученик 6-4, освојио је 1. место у дисциплини авиомоделарства. ЧЕСТИТАМО и желимо пуно успеха на републичком такмичењу 11. маја у Вршцу!

Read the rest of this entry »

Меморијални турнир "Зоран Жутић Жуга", 9. април, 2018. год.

Posted 11.04.18.

У Руми је одржан Меморијални турнир "Зоран Жутић Жуга". Наш Новак Филиповић,ученик 4. разреда, као играч ФК "Сењак" успео је са својим саиграчима да у финалу победе ФК "Раднички" из Ваљева и освоје прво место на турниру. Браво за екипу и нашег Нола!

Read the rest of this entry »

Распоред припремне наставе, 2-5. април 2018. год.

Градска смотра рецитатора, 28-29. март 2018. год.

Posted 30.03.18.

На Градској смотри рецитатора велики успех Теодора Милошевића, ученика 1-4, који је освојио ПРВО место и Ане Никићевић, ученице истог одељења, која је освојила ТРЕЋЕ место!!!

У категорији средњег узраста, Сара Биљић 5-4 и Богдан Протић 5-4 поделили су 2. место, Маша Ранковић 5-4 освојила је 3. место а Теодора Миросавић 8-1 је освојила 4. место. Сви ученици су се пласирали на окружну смотру која ће се одржати крајем априла у Мионици. ЧЕСТИТАМО!