Најуспешнији ученици 2-4, 19. јун 2018. год.

Проглашење најбољих ученика у школској 2017/18. години, 24-25. мај 2018. год.

Posted 26.05.18.

На Свечаној седници Наставничког већа проглашени су ученик генерације, спортиста генерације и најбољи ученици одељења осмог разреда. Такође, похваљени су најбољи такмичари у школској 2017/18. години. Сви ученици су награђени на приредби поводом Дана школе, 25. маја 2018. у 19 часова. СЛИКЕ!

Read the rest of this entry »

Успех колегинице Татјане Рељић, 22. мај 2018. год.

Posted 24.05.18.

На конкурс „Дигитална ризница знања“, који је организовала Издавачка кућа БИГЗ школство уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Мнистарства трговине, туризма и телекомункација и компаније Comtrade, стигло је више од 700 радова. У категоријама Припрема за час, Power Point презентација, Видео запис и Дигитални час такмичили су се радови који су били усклађени са задацима и циљевима часа, садржали приказ наставне јединице или једног њеног дела и били реализовани помоћу информационих технологија као наставног средства.

Друго место у категорији најбољих Power Point презентација освојила је наша колегиница Татјана Рељић, професор разредне наставе, са презентацијом „Царства живих бића“.

Честитамо Тањи и желимо пуно среће у даљем раду.

Read the rest of this entry »

Успех Миливоја Јовановића, 22. мај 2018. год.

Posted 23.05.18.

На Међународном такмичењу МЛАДИ ВИРТУОЗ, које је одржано у Музичкој школи "Петар Коњовић" у Београду, ученик одељења 5-2 Миливој Јовановић освојио је 1. место у веома јакој кокуренцији виолиниста. ЧЕСТИТАМО!

Read the rest of this entry »

Обука наставника разредне наставе, 19-20. мај 2018. год.

Posted 20.05.18.

У Првој основној школи, у организацији Завода за унапређивање образовања и васпитања и Учитељског факултета из Београда, одржана је обука наставника разредне наставе, стручних сарадника за остваривање програма наставе и учења орјентисаних на процес и исходе учења.

Read the rest of this entry »

Успеси са републичких такмичења, 12-13. мај 2018. год.

Posted 14.05.18.

Претходног викенда наши ученици остварили су фантастичне успехе.

На Републичком такмичењу из енглеског језика у Ћуприји, Марија Бојанић, ученица 8-3, освојила је ПРВО МЕСТО (професор Марко Виторовић).

На Републичком такмичењу "Књижевна олимпијада" у Сремским Карловцима, Константин Филиповић, ученик 8-1, освојио је ДРУГО МЕСТО (професор Наташа Антонић).

ЧЕСТИТАМО!

Read the rest of this entry »

ХорФест, 20-22. април 2018. год.

Posted 24.04.18.

Од 20. до 22.априла 2018. год. у Концертној сали Музичке школе одржан је 3. Ваљевски фестивал хорова "ХорФест”.
Наступило је 27 хорова у 7 категорија.
Хор наше школе, са проф. Владимиром Флорјанчићeм на челу, освојио је другу награду стручног жирија.
Браво за распеване клинце Пете!

Read the rest of this entry »

Окружно такмичење ТиО, 22. април 2018. год.

Posted 23.04.18.

У ОШ "Нада Пурић" одржано је у окружно такмичење из техничко-информатичког образовања. Наш Андреј Крстивојевић, ученик 6-4, освојио је 1. место у дисциплини авиомоделарства. ЧЕСТИТАМО и желимо пуно успеха на републичком такмичењу 11. маја у Вршцу!

Read the rest of this entry »

Градско такмичење у малом фудбалу за девојчице, 14. април 2018. год.

Posted 16.04.18.

Одржано је градско такмичење у малом фудбалу за девојчице. Сјајно пружене партије и убедљив резултат одиграних утакмица од 6:0 против Прве основне школе и 5:1 против ОШ "Милован Глишић", довеле су нашу екипу у финале такмичења, које смо завршили на 2. месту. Браво за наше девојчице, које су играле тимски, пожртвовано и борбено!

Read the rest of this entry »

Дан Рома, 12. април 2018. год.

Posted 13.04.18.

У Дому клутуре обележен је Дан Рома. Ученици наше школе представили су ручно прављен накит и одећу, под руководством наставнице ликовног васпитања Гордане Гладовић. Ревијални оркестар се представио са Ромском химном Ђелем, Ђелем. Диригово је наставник музичке културе Владимир Флорјанчић.
Миливој Јовановић, победник међународног такмичења гудача, ученик наше, као и Музичке школе "Живорад Грбић", представио се победничком композицијом Оскара Ридинга, као и песмом Влатка Стефановског Gypsy Song. Слике