Дечја недеља, почетак октобра 2017. год.

Posted 7.10.17.

Традиционално Дечја недеља у Петој школи је проглашена недељом школског спорта када сви ученици од 5. до 8. разреда учествују на турнирима у малом фудбалу и одбојци. Откривамо делић атмосфере са спортских надметања која су омиљена активност у нашој школи.

У оквиру Дечје недеље, ученици 1-1, 1-2 и 1-3 са својим учитељицама Весном, Слађаном и Вањом, гледали су позоришну представу "Снежана и седам патуљака" креативне радионице вртића Пинокио. Млађани прваци су уживали у дечјем извођењу и лаганој шетњи пешачком зоном нашег града по октобарској кишици.

Ученици 5-4 приредили су ученицима првог и трећег разреда лепе тренутке уз поезију Мирослава Антића. Ово је део традиције школе да се најмлађим ученицима приближи дивна поезија Мике Антића.

У Центру за културу отворена је наградна изложба - Поетски програм "Кад смо били велики" подарили су ученици наше школе. Ментор Наташа Живановић.

Традиционални концерти класике ученика наше школе - Ове године екипа музичара из Пете је одржала концерте у школама у Ваљевској Каменици (3. октобра) и Дивцима (5. октобра 2017). Утисци су дивни...