Светски дан учитеља, 4. октобар 2019. год.

Posted 4.10.19.

Светски дан учитеља, 5. октобар, ученици II и IV разреда посебно су обележили и обрадовали своје учитеље! СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Љубивоје Ршумовић, 3. октобар 2019. год.

Posted 4.10.19.

Ученици 3-1 и 3-2 провели су дивно предвече у друштву са чика Ршумом. СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Амбијентална настава 3-3, 3-4 и 3-5, 1. октобар 2019. год.

Posted 2.10.19.

Тематски дан - РЕЉЕФ И ВОДЕ - Диван јесењи дан ученици 3-3, 3-4 и 3-5 искористили су за наставу у природи. СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Амбијентална настава 3-1 и 3-2, 27. септембар 2019. год.

Posted 1.10.19.

Амбијентална настава из ПРИРОДЕ И ДРУШТВА одржана на ушћу река Градца и Колубаре код цркве Св. Нектарија, на тему -
Рељеф и воде (текуће и стајаће), утврђивање.
На очигледан начин су теоретски поновили и практично стекли знања о облицима рељефа и водама нашег краја.
Организатори и реализатори учитељице Слађана Момић и Весна Андрић СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Европски дан језика у 2-4, 26. септембар 2019. год.

Posted 29.09.19.

Баш смо се добро забавили и много нових језика упознали (италијански, француски, дански). Професор Нада Чолић Јешић читала нам је одломак из "Малог принца" (свидео нам се француски језик), петаци и шестаци су нам певали на француском, наше гимназијалке Дуња, Андреа и Јана су нам причале занимљивости о европским језицима и припремиле занимљив енглеско-француски квиз.
Ми смо нашем Урошу, који сада живи у Данској, припремили једну данску песмицу (надамо се да ће Уки разумети).
Браво за наше мале полиглоте! https://www.smore.com/6wemu

Read the rest of this entry »

Како се некада учило, 25. септембар 2019. год.

Posted 29.09.19.
Ученици II-3 су посетили Народни музеј и упознали се са развојем школства у нашем крају. Сем фотографија, имали су прилику да виде и школски прибор који су ђаци некада користили, а и да се и сами опробају у писању по таблици прекривеној воском. На крају радионице, вежбали су лепо писање, баш као што су то некада чинили њихови вршњаци. Слике
Read the rest of this entry »

Веселе чаролије, 17. септембар 2019. год.

Posted 20.09.19.

Нашу школу је посетила позоришна трупа Фића и Зоки са представом "Веселе чаролије".  Ученике 3-1 и 3-2 су заинтересовали на духовит и едукативано интерактиван начин. Слатко су се насмејали глумачко мађионичарским чаролијама. СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Амбијентална настава 3-1 и 3-2, 13. септембар 2019. год.

Posted 15.09.19.

Одељења 3-1 и 3-2 су извела амбијенталну наставу пешачењем од 2. до 5. часа у Пони село Седлари и Пећина парк. Посматрањем, уочавањем и закључивањем кроз разговор проширили су знања о променама природе у рану јесен. Прикупљали су опало лишће, шишарке....правили од лепенке и њима украшавали рамове за фотографије.
Након рада уследио је релакс фудбалом, одбојком и освежењем. Наше активности документовало је уметничко око родитељског сарадника Жељка Емрековића. Ученички радови красе одељењски пано 3-2.
Уживали смо!!! Погледајте СЛИКЕ!
Учитељице Слађана Момић и Весна Андрић

Read the rest of this entry »

Први пројекат 2-4 - У духу светског кошаркашког првенства, септембар 2019. год.

Posted 14.09.19.

Као део пројектне наставе у 2-4, имали смо задовољство да се кошаркашки едукујемо са тренером Александром Ицићем и Филипом Недићем! Погледајте два видео записа - први и други.  Хвала им на дивном дружењу!

Зврковци репортери 2-4 интервјуисали су нашег познатог кошаркаша и тренера Владимира Ђокића. Хвала Влади на дивном дружењу! Видео

О свему смо писали у нашим првим новинама! Прочитајте!

Read the rest of this entry »

Пројектна настава у оквиру акције "Чеп за хендикеп", 14. јун 2019. год.

Posted 14.06.19.

У оквиру пројектне наставе, ученици 5-1, 2 и 3 су прикупљали пластичне чепове, и тако се додатно прикључили акцији "Чеп за хендикеп". Највише чепова прикупило је одељење 5-1 и добили су симболичну награду.