Јачање међупредметне компетенције ученика - одговоран однос према здрављу, септембар 2021. године

Posted 4.10.21.

У склопу реализације семинара Унапређивање међупредметне компетенције ученика - одговоран однос према здрављу,  показујемо да се та компетенција константно развија у нашој школи, о чему сведоче и припреме и материјали са одржаних часова. Погледајте материјале са часова Храном до здравља и Музиком до менталног здравља.

Национални дан књиге, 28. фебруар 2021. год

Posted 2.03.21.

Наши школарци обележили су Национални дан књиге. Погледајте видео на следећем линку.

Читајмо гласно, 28. фебруар 2021. год

Posted 1.03.21.
Ученици продуженог боравка укључили су се у акцију „Читајмо гласно“ поводом обележавања Националног дана књиге.
Током радионице која је одржана у школској библиотеци ученици су имали прилику да отворе врата маште, истраже непознате светове књига које се ту налазе, упознају друге са својим омиљеним песницима и писцима, прочитају делове из књига које воле и заједно схвате зашто је читање важно. Акција је настављена у учионици продуженог боравка, где су ученици представљали своје омиљене књиге, давали препоруке једни другима шта да читају и размењивали књиге за читање.
Да се свака књига током читања и сачува побринуће се чудовишни обележивачи за књиге које су ученици направили у завршној радионици - оригами. Погледајте видео.

Дигитално акционо сликарство у Петој, 19. фебруар 2021. године

Posted 19.02.21.

Погледајте кратку видео презентацију о дигиталном акционом цртању.

Родитељи међу нама

Posted 18.02.21.

Представљамо део сарадње са родитељима у претходној школској години. Погледајте кратки филм.

Read the rest of this entry »

Креативно 6-1, децембар 2020.

Posted 28.12.20.

Упознајте део креативности ученика 6-1. Погледајте видео записе овде.

Read the rest of this entry »

Стари занати, 4. децембар 2019. год.

Posted 9.12.19.

Одељење 3/2 поново у Ваљевском музеју, на радионици "Стари занати". Након исцрпног предавања очигледно уз експонате старих заната у Ваљеву (ковач, кујунџија, бачвар, воскар, абаџија... ) деца су осмишљавала рекламе. Свако је на јединствен начин маркетиншки промовисао одабран занат. СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

150 година Ваљевске библиотеке, новембар 2019. год.

Posted 1.12.19.

Обележавању 150 година од оснивања Ваљевске библиотеке придружили су се и ученици наше школе. Писали су на теме Зашто читам, Моја прва књига, Ваљево чита, Знаменити писци ваљевског краја и Причитао/-ла сам-препоручујем. Пано "Препоручујемо за читање" уредили су ученици 6/2 и 7/4 са Наташом Антонић, проф. српског језика и књижевности.
Организатори и реализатори су чланови литерарне и новинарске секције и њихове проф. српског језика и књижевности Гордана Мијаиловић и Милица Јаневска. СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Судански дани у 3/2 - 19-22. новембар 2019. год.

Posted 28.11.19.

Уз вредну Ахмедову маму деца су учила на суданском да пишу, читају, броје, играју дечје игре и сладе се традиционалним слатким чипсом. СЛИКЕ и ВИДЕО

Read the rest of this entry »

Светски дан детета, 20. новембар 2019. год.

Posted 24.11.19.

Веома је битно да се деца осећају сигурно и цењено, како би остварили једно од својих основних права, а то је право на УЧЕЊЕ и ИГРУ. ВИДЕО