Свакодневне активности

Вече математике, 26. март 2018. год.

Posted 27.03.18.

Ко?
Родитељи, баке, деке и остали специјални људи обрадовали су своје дете тако што су били МИСТЕРИОЗНИ МАТЕМАТИЧАРИ.

Зашто?
Ученици воле да њихова породица, пријатељи, посете нашу школу, како би поделили своја стечена знања из математике. Ово је била добра прилика да се знања удруже у циљу добре забаве за све. Мисија је била да породичне екипе уживају у математичкој и спортској вечери.

Шта?
Математичари су понели позитивну енергију, ведар дух и сјајну спортску спремност. Надметање екипе деце против екипа родитеља у квизовима са новим web алатима у настави, занимљивим спортским играма, допринеле су циљу ове интерактивне радионице - ОТКРИВЕНА ЈЕ ЗАБАВНА СТРАНА МАТЕМАТИКЕ.

Aутори интерактивне радионице - Љиљана Игњатовић и Татјана Рељић СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Дан среће, 20. март 2018. год.

Posted 21.03.18.

20. март 2018 - Одељења II/3 и II/4 данас су била посебно насмејана, весела, срећна. А што и не би када се обележава Дан среће? Причали смо шта нас чини срећним, читали о сељаку без среће, певали, цртали, играли... СЛИКЕ

Read the rest of this entry »

Математички квиз 1-2, 7. март 2018. год.

Posted 8.03.18.

Наставили смо одељењско такмичење... и угледни час блок математике на тему "Математички квиз".
Ривалски дух је владао кад нам је стигла одељењска мама, проф. математике Марина Југовић. Победничке групе од претходног пута су се питале шта ли ће се десити....Ко ли ће бити победник? Ђаци су подељени у четири уједначене групе по знању. Свака група је дала себи име. Страсти су се смириле када је почело такмичење. А онда су, задатак по задатак, са ишчекивањем резултата, овацијама испратили образложење решења. Свака група је бојажљиво бројали своје бодове. Наш школски педагог је пажљиво пратила сваки корак рада и слатко се насмејала првацима. Победу је понела група бр. 2. СУПЕР МАТЕМАТИЧАРИ.
У ишчекивању "Кенгура без граница" мало смо се забавили!!! Слике

Read the rest of this entry »

У здравом телу, здрав дух 1-2 и 1-3, 27. фебруар 2018. год.

Posted 28.02.18.

Спортски уторак, у здравом телу и духу I2 и I3 - У недостатку довољно термина у сали, по два одељења имају заједно час....али мањак простора нам добро дође за заједничка надметања....овог пута су то били - Полигон препрека, Мали фудбал за дечаке и баскет за девојчице. Заједничко дружење, спортске активности и фер игра донели су пуно адреналина и здравља. Слике

Read the rest of this entry »

Дигитални час 4-4, 23. фебруар 2018. год.

Posted 25.02.18.

Дигиталне технологије пружају све снажније алате и нуде различите образовне могућности које могу побољшати наставу и учење. Како се образовање полако мења, мењају се и инспирације учитеља и ученика у раду.
У одељењу 4-4 данас смо импровизовали дигиталну учионицу, донели потребну технологију (таблете, лаптопове, телефоне) и учили озбиљне садржаје из природе и друштва кроз свет игрица, квизова, филмова.
Баш смо се добро забавили! Слике

Одељењско математичко такмичење I-2, 20. фебруар 2018

Posted 22.02.18.

Такмичарски жар окупирао је учионицу I-2. У знак љубави према математици, одељењска мама, професор математике, учествовала је у припреми задатака. Узбуђени прваци у 5. група решавали су 11 логичких задатака. Слатко ривалство донело је гомилу радости, немира, слагања, неслагања, расправе, плача, љутње, милине....и среће због успеха до неба. Циљ такмичења по групама је развијање сарадничких односа, поштовања, логичког размишљања, колективно брзог мишљења, заједништва, неговање такмичарског духа.....и изнад свега љубави према математици.
Закључак ове матиш утакмице је да су сви ђаци I-2 победили страх од такмичења и много су се радовали сваком новом успеху. Слике

Read the rest of this entry »

Практичан рад - Свет око нас, 19. фебруар 2018. год.

Posted 20.02.18.

Вредне руке ђака I-2 су на часу обнављања,
"Обликовања материјала", правиле медаље од глинамола и пластелина. Свако је по избору украшавао радове... Наравно, већина ученика се одлучила за ознаку - освојено 1. место. Амбициозни прваци су уживали у сопственим жељама.

Read the rest of this entry »

Веровали или не, 29. децембар 2017. год.

Posted 29.12.17.

ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ, изненађење за одељење 1-4. Стигао им је Деда Мраз. Да ли је прави или је тата? Хвала у име свих првака  Слике

Read the rest of this entry »

Ликовна радионица 1-2, 29. децембар 2017. год.

Posted 29.12.17.

Креативни прваци уживали су у прављењу новогодишњих ликовних чаролија током последње две седмице децембра:
зимског пејзажа, новогодишњих честитки, новогодишњих капа и Снешко паноа.
У нашим честиткама пожелели смо свима срећу и здравље у Новој 2018. години!!! Слике

Read the rest of this entry »

Новогодишњи квиз, 28. децембар 2017. год.

Posted 29.12.17.

Пре него што нам Деда Мраз стигне са поклонима, ми морамо знати нешто о њему. Због тога смо проверили своја знања на новогодишњем квизу "Колико познајем Деда Мраза". Ученици ИИ-3, ИИ-4 и сви четвртаци су показали изузетно познавање овог драгог лика. Награде су данас биле дипломе, а за поклоне ће се постарати сам Деда Мраз. Слике