Поетско-музичко вече, 8. јун 2023. год.

Posted 10.06.23.

Ово вече посвећено је лепоти писане, отпеване, изговорене – или оне речи која вреди тек када се отћути.

Наши ученици, чији су радови објављени у Зборнику њижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре, у издању Културно-издавачког центра ,,Српска кућа“, читали су своје песме.

Свој таленат исказали су: Милица Милетић 8/1, Наталија Романовић 8/1, Петра Вујетић 6/3, Игњат Косорић 6/1, Маша Николић 6/2, Александра Петровић 6/2, Наташа Ружичић 6/2, Ана Радосављевић 6/2, Јована Југовић 6/2, Сава Милићевић 6/2 и Јован Новаковић 6/2.

Имали смо прилику да угостимо Миљану Теовановић, ученицу другог разреда Медицинске школе ,,Др Миша Пантић“, која је наш округ представљала у финалном такмичењу Републичке смотре рецитатора ,,Песниче народа мог“. Миљана је говорила

песму ,,Чувај се!“, Елизабете Георгиев.

Из света поезије звуцима виолине Антонине Богутовић, ученице V-2 одељења, отпловили смо до Француске и уживали у извођењу старе француске песме.

Своју причу са нама су поделиле: Тара Велимировић, Тијана Алексић и Теодора Аничић, ученице VII-3 одељења.

Потом смо чули инструментал ,,Шано душо“, који је на хармоници извео Василије Пантелић, ученик VIII-1 одељења, у пратњи школског оркестра и наставника Владимира Флорјанчића и Александра Лукића. За крај програма им се придружила Лена Крајиновић, ученица I-2 одељења изводећи песму ,,Македонско девојче“.

Програм су организовале професорке српског језика: Гордана Мијаиловић и Јелена Симић. слике