Отварање Дечје недеље, 2. октобар 2023. год.

Posted 3.10.23.

Дечју недељу под слоганом ,,Велико срце деце Србије“ отворила је директорка школе Зорица Лазић, пожелевши добродошлицу ученицима и гостима, уз најаву предстојећих активности хуманитарног, културног, образовног и спортског садржаја. Присутнима се обратио и Ненад Патијаревић, члан Градског већа задужен за културу.

Конферансијер Селена Протић VI-4 најавила је програм, који ће потврдити да је наше срце увек отворено за дружење, пријатељство, музику, љубав и природу.

На музичко-драмско путовање кроз време повео нас је хор и оркестар наше школе песмом ,,Другарство“.

Драмским приказом ,,Љубав некада и сада“ подсетили смо се стихова лирске љубавне поезије у извођењу ученика V-2 одељења: Зоране Мирковић, Лене Стојановић, Сање Кузмановић, Вање Тешић, Катарине Лисице, Гале Емрековић и Алексе Марјановића; ученика VII-1 одељења: Игњата Косорића и Вукашина Перишића.

Ученици VII-2 одељења Јована Југовић и Јован Новаковић представили су љубав Јуле и Шаце, а Ива Крсмановић VI-4 љубав савременог доба.

Све је пропраћено песмама хора и оркестра ,,Неки нови клинци“ и ,,Нек свуд љубав сја“, уз соло извођење Лене Крајиновић II-2 и Теодоре Вићентијевић VI-3 одељења; инструменталну пратњу Страхиње Крајиновића VII-3 на хармониции, Саве Јовановића VIII-4 на гитари и наставника музичке културе Владимира Флорјанчића на клавиру.

Ритмичку игру извеле су: Јулијана Жарковић IV-3, Андреа Панић III-4 и Ленка Рвовић II-2.

Чаролија виле Ђурђице и ученика IV-2 одељења након сценског програма одвела је ученике првог разреда да посаде дрво генерације.

Програм су са ученицима припремали: наставник разредне наставе Снежана Цветиновић (драмски приказ ученика четвртог разреда), наставник музичке културе Владимир Флорјанчић (хор и оркестар), наставница физичког васпитања Марија Ножица (ритмичку секцију), наставнице српског језика и књижевности Гордана Мијаиловић и Јелена Симић (драмски приказ ,,Љубав некада и сада“). (Слике)