Изабрани уџбеници за школску 2020/21. Преузми

Крос РТС-а, 10. мај 2019. год.

Posted 11.05.19.

Традиционални крос РТС-а "Кроз Србију" - Данас су на кеју Колубаре трчали ученици од првог до осмог разреда у обе категорије. Преко 700 ученика узело је учешће у укупно 16 трка, а по троје најуспешнијих је награђено дипломом. СЛИКЕ!

Пријављивање за полагање пријемних испита

(слањем мејла или директно)

обавља се од 18. до 21. маја 2020. године. Средња школа обезбеђује да се у периоду од 8 часова до 20 часова, на мејл адресу која је наведена и потврђена од стране школе, потврђује пријем пријаве.

Коначан списак локација где ће се обавити пријемни испит биће објављен након извршених пријава и сагледавања просторних капацитета гимназија који обезбеђују епидемиолошку безбедност кандидата.

Предаја спортске документације за Спортску гимназију и одељења ученика са посебним способностима за спорт реализоваће се 8. и 9. јуна у школама које имају ова одељења. Образац пријаве и спортске документације тим гимназијама биће благовремено достављен.

Детаљније информације се налазе на сајту МПНТР

Прихват ученика у продужени боравак током трајања епидемије COVID 19

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

1. Родитељи који имају потребу да доводе дете у продужени боравак, морају доставити за оба родитеља/ старатеља потврду од послодавца (са логом, печатом и потписом послодавца)  да су радно ангажовани у датом периоду, да немају могућност да ускладе смене са супружником и да није могуће да им се организује рад од куће. Потврду донети.
  2. За дете је потребно доставити потврду од лекара о здравственом стању детета која не може бити старија од 7 дана. Потврда е прибавља у Дому здравља-Амбуланта „Пети пук“, сваког радног данаод 7-17:30 часова.
  3. Родитељи приликом довођења и одвођења деце не улазе у објекат школе, већ дете предају (и преузимају) на улазу у школу.
  4. Родитељи су дужни да приликом довођења деце имају лична заштитна средства- маске и рукавице, као и да држе прописану социјалну и физичку дистанцу.
  5. Деца у затвореном простору носе маске.
  6. Родитељи при довођењу и одвођењу деце испред школе држе прописану међусобну удаљеност од 2 м.
  7. Радно време продуженог боравка је од 07:30- 16:30.
  8. Родитељи су дужни да дете у продужени боравак доведу најкасније до 07:45, како би се деца адекватно и на време припремила за праћење наставе на даљину (ТВ часова).
  9. Свакодневно, пре доласка у школу, родитељ је дужан да детету и себи измери температуру и да у случају повишене температуре не доведе дете у школу, као и да о томе обавезно у што краћем року обавести наставнике у продуженом боравку.
  10. Родитељи треба да обезбеде детету флашицу са водом  и довољну количину ужине за тај дан (у складу са временом проведеним у школи и потребама детета). Деца неће имати могућност да иду у продавницу или пекару.
  11. Свакога дана, када дођу по дете, родитељи треба да обавесте дежурног наставника да ли ће ученик доћи у школу наредног дана.
  12. Продужени боравак почиње са радом у понедељак 11.маја 2020. године.

УПУТСТВО ЗА РАД НАСТАВНОГ ОСОБЉА ТОКОМ ТРАЈАЊА ЕПИДЕМИЈЕ COVID-19

1. Сви запослени носе маске које прекривају уста и нос, редовно перу руке сапуном и водом у трајању од 20 сек, дезинфикују руке среством на бази 70% алкохола, не додирују лице, посебно уста, нос и очи пре прања  или дезинфекције руку
  2. Континуирано проветравати просторије у којима бораве ученици и запослени
  3. Да редовно прате своје здравствено стање и да у случају појаве било каквих симптома слабости и респираторне инфекције известе директора школе, удаље се са посла и јаве се изабраном лекару
  4. Обезбедити да ученици редовно прате тв наставу, раде домаће задатке
  5. Препоручује се што је више могуће проводити време у школском дворишту у игри и релаксацији, избором активности које омогућавају дистанцу
  6. Вршити едукацију ученика о правилима личне хигијене, правилном прању руку, одлагању отпадака и сл.
  7. Спроводити едукацију родитеља о значају и начину примене заштите и мера превенције
  8. Подсетити родитеље да за наредни дан известе да ли ће ученик користити услуге боравка, а у случају болести детета или чланова породице одмах известе учитељицу .

УПУТСТВО ЗА РАД ПОМОЋНО-ТЕХНИЧКОГ ОСОБЉА ТОКОМ ТРАЈАЊА ЕПИДЕМИЈЕ COVID-19

Пре организованог доласка ученика у продужени боравак потребно је извршити следеће:

1. Сви запослени носе маске које прекривају уста и нос, редовно перу руке сапуном и водом у трајању од 20 сек, дезинфикују руке средством на бази 70% алкохола, не додирују лице, посебно уста, нос и очи пре прања  или дезинфекције руку
  2. Свакодневно пре прихвата ученика и након одласка обавити прање чишћење и дезинфекцију простора, прибора и опреме (подови, врата, столови, столице, кваке, прекидачи за светло, ручке ормарића, тастатуре, славине, спортске реквизите...најмање два пута дневно)
  3. Средства за дезинфекцију примењивати у складу са упутством произвођача и држати ван домашаја ученика
  4. Обезбедити чешћу дезинфекцију тоалета најмање два пута дневно
  5. На улазу у објекат свакодневно натапати дезобаријеру дезинфекционим средством на бази хлора
  6. На улазу у школу дежурни радник има дозер са средством на бази алкохола за дезинфекцију руку за све који улазе у школу
  7. Континуирано проветравати просторије у којима бораве ученици и запослени
  8. Да редовно прате своје здравствено стање и да у случају појаве било каквих симптома слабости и респираторне инфекције известе директора школе, удаље се са посла и јаве се изабраном лекару