Дечја недеља, октобар 2019. год.

Posted 15.10.19.

Дечја недеља је ове године одржана од 7. до 13. октобра. Наша школа је, као и сваке године, осмислила занимљиве активности да је обележи.

7. октобар - Израда паноа у којем су учествовали ученици 7/2 и 7/3 са својим професорима српског језика и књижевност Горданом Мијаиловић и Милицом Јаневском. Након обраде романа-бајке „Мали принц“ кроз редовну наставу, ученици су у оквиру новинарске и литерарне секције писали на тему Човек само срцем добро види, издвајали цитате о пријатељству, љубави, разумевању, толеранцији...цртали на тему Како замишљам Малог принца... На овај начин још једном су показали да озбиљно приступају сваком задатку и да не постоји тема о којој не могу да разговарају и да пишу.

7. октобар - Одељења III-2,  III-3 и III-4 били су у Народном музеју Ваљево - Радионица "Како се некад учило"!

8. октобар - На турниру у малом фудбалу у организацији Прве основне школе, поводом Дечје недеље, четвртаци наше школе освојили су убедљивом, тимском игром ПРВО МЕСТО! Вођа екипе Мирјана Тулимировић.

9. октобар 2019 - Дечја недеља - Кошаркашка репрезентација IV разреда Пете школе освојила је турнир у Првој основној школи!
Женска и мушка екипа II-4 одиграле су пријатељски меч са III разредом Прве основне школе јер у својој конкуренцији нису имале противника.

9. октобар 2019 - На "Породичној квизијади", у организацији ОШ "Милован Глишић" поводом дечје недеље, породица Раковић из наше школе је освојила 2. место.

9. октобар 2019 - Мале олимпијске игре - Савез за школски спорт и физичко васпитање је у оквиру Дечје недеље организовао такмичење за ђаке основних школа, на којем су нашу школу представљали ученици II-2 и II-3. Било је веома забавно! Неки су се храбро борили, а други су их од свег срца бодрили. Све то је резултирало освајањем 2. места.

10. октобар 2019 - 3Д "Велика авантура" у Центру за културу Ваљево, уживали ученици III-3, III-4 i III-5!

10. октобар 2019 - Математика и спорт у II-4 - На забавну страну математике и спортског надметања подсетила нас је интеракција родитеља и деце. Позитивна енергија, ведар дух и "мрвица знања" красила су ово незаборавно поподне у школи.

11. октобар 2019 - III-4 је својим рециталом наступило у Центру за културу поводом доделе ликовних награда.

11. октобар 2019 - УЧИОНИЦА НА ОТВОРЕНОМ - на брду ВИДРАК - Спомен парк борцима револуције, Стеван Филиповић и наши истраживачи, ученици III-1 и III-2. Посматрали, уочавали и применили научено на тему ОРЈЕНТАЦИЈА У ПРИРОДИ - ЦРТАЊЕ ИЗ ПТИЧЈЕ ПЕРСПЕКТИВЕ из Природе и друштва и ИСТРАЖИВАЊЕ ПРИРОДЕ из Чувара природе.
Уживало се, учило, цртало, видело, доживело, истражило, уловио по један скакавац, паук, лептир, пуж, мрав, глиста... убрао маслачак, чичак, детелина... играло... Учитељице Весна Андрић и Слађана Момић

12. октобар 2019 - Трка за срећније детињство "Имамо циљ - дођи на старт - видео извештај https://gopro.com/v/qzOD23r6av08L

12. октобар 2019 - 53 ученика ромске националности из ваљевских школа отпутовало је на једнодневни излет на Златибор, у организацији града Ваљева и комисије за социјално укључивање Рома и Ромкиња. Посећени су Дино парк, Краљев Трг и Краљеви Конаци. Из наше школе на излет је ишло шест ученика, у пратњи педагошког асистента Далибора Јовановића.

Слике са свих дешавања можете погледати овде.