Дан пешачења, 23. септембар 2023. год.

Posted 24.09.23.

Дан пешачења је традиционално обележен уз масовно учешће ученика и наставника наше школе. На три различите руте пешачило је 105 ученика у пратњи 6 наставника и неколико родитеља. Уз подршку планинара из планинарских друштава "Повлен" и "Маглеш" једна група ђака је пешачила кружном стазом дугом 9 км од Храма, уз кеј Колубаре, преко Пећине, Платана до Попарског пута спустивши се до реке Градац и њеним током назад. Друге две групе су се кретале од Центра за културу ка реци Градац, код Ривер бара се једна група одвојила ка Дегурићкој пећини, док се друга група кретала другом обалом Граца, преко Аничића брда до Ћелија и назад. Дужине ових стаза су 9 км и 12 км. Најмлађи учесници су ученици 4 разреда у пратњи учитеља Снежане Цветиновић и Мирјане Тулимировић, док су старије ђаке водиле наставнице Жељка Станојевић, Јелена Симић, Љиљана Игњатовић и Марија Ножица. (Слике)