Посета Велењу, 20-23. септембар 2017. год.

Posted 24.09.17.

Ученици и наставници наше школе боравили су у Словенији, у Велењу, као гости Основној школи "Густава Шилиха" у периоду од 20-23. 09. 2017.године.

Домаћини су се потрудили да нам боравак буде незабораван, са доста занимљивих активности и посета културним, спортским и рекреативним објектима. Првог дана боравка посетили смо чувени Пикин фестивал за децу, који се одржава на Велењском језеру, са многобројним активностима и радионицама, што се може видети на фотографијама.

Потом смо посетили терме Тополшица, као и Рогашку слатину, изузетно лепу и пријатну бању. У њој се налази музеј Анин двор, у коме је изузетна и вредна поставка о династији Карађорђевића.

Следећег дана смо имали спортске сусрете са школом домаћином у одбојци и малом фудбалу. Обишли смо музеј у Велењу, дружили се са њиховим наставницима и разменили драгоцена искуства. Деца су се препуна утисака вратила, са жељом да се што пре сусретну са другарима који нам узвраћају посету у мају месецу. Слике.