Стари занати, током новембра 2019. год.

Posted 24.11.19.

У циљу очувања и оживљавања старих традиционалних заната те подстицања младих да се активније баве њима, ученици 5/1 и 5/2 су након обраде народне новеле "Све, све, али занат" радили домаћи задатак на тему "У једној занатској радњи". Обилазили су неке од њих у граду, разговарали са њиховим власницима који су причали о својој љубави према послу, одговарали стрпљиво на свако питање и објашњавали све фазе процеса израде коначних производа. Израдом многобројних паноа и презентовањем у Power Point-u ученици су показали заинтересованост, одговорност, тимски рад и жељу да се укључе у наредне активности.
Организатори и реализатори су ученици 5/1, 5/2 и проф. српског језика и књижевности Гордана Мијаиловић. СЛИКЕ