Октобар - месец здраве исхране, 2017. год.

Posted 28.10.17.

19. октобар 2017 - Ученици наше школе 2-3, 2-4 и 4-4 са учитељицама Снежом, Миром и Тањом, ове године су обележили Дан јабуке на иновативан и креативан начин, трудећи се да науку приближе деци, истичући и даље значај здраве исхране у њиховом развоју.
У нашој акцији "Краљица воћа и знања" помогла нам је бака Ружа која је донела органске јабуке и заједно са децом спремала пите и јабуке у карамелу. Није изостала ни ангажованост директора у спремању посластица. Велику помоћ смо имали, као и сваки пут до сада, и од нашег Драгише, који је помогао да сви продукти рада буду изложени на терену наше школе. Наставник енглеског Марко се радо прикључио нашој јабучастој акцији.

20. октобар 2017 - Ученици првог и трећег разреда организовали су купопродајни вашар слаткиша. У припреми слаткиша, поред ученика и њихових учитељица, учешће су узеле маме и баке. Ученици су се договорили да од прикупљених средстава купе лопте и неки дидактички материјал.

20. октобар, светски Дан јабуке и октобар, месец здраве исхране, обележили су и ученици 4-1, 4-2 и 4-3 са својим учитељицама. Одржали су предавања, пројекције и демонстрације о здравој исхрани, а било је и дивних колача...

Одељење 1-4 са учитељицама Наташом Живановић и Светланом Јанић реализовли су тематски дан Недеља здраве исхране, интегративна настава, часови у коорелацији (свет око нас, ликовно, музичко, математика, српски и енглески језик). Реализована презентација за ученике и њихов самостални рад, као и приредба ученика за родитеље. Ученици су на креативан начин, кроз све наставне предмете, обновили своја знања о јесени, здравој исхрани и здравом начину живота.

Из многобројних активности у месецу октобру и нарочито у недељи здраве исхране, издвајамо вршњачку едукацију, где су учествовали ученици 5-1 и 5-3, са наставницом Данијелом Ђенадић. Они су одржали час историје нашим другацима и четвртацима, ученицима 2-3, 2-4 и 4-4 на тему Здрава храна кроз историју, занимљиву причу о шпагетама и кромпиру. Након тога сви заједно су слушали предавање наставнице Марије Ножице о здравој храни и важности физичке активности у развоју сваког ученика. Такође, одржан је и мини турнир у игри "Између две ватре" између ученика 5-1, 5-2, 6-1 и 7-1.
Специјалан извештај о завршеним активностима, поводом месеца Здравља, добили смо од младих новинара 4-4:
Да је и у математици здравље, сазнали смо решавајући задатке кроз које нас је водио Новак Ђоковић. Истаживали смо и његов јеловник здраве хране. Били смо председници здравих држава и градоначелници здравих градова. Наставница Марија Ножица нам је држала предавање о правилној исхрани.Било је занимљиво и поучно. Нов изазов су биле везбе дисања и yoga kids.Трудили смо се да целе недеље доносимо здраву ужину у школу. Састављали смо пирамиду здравих активности и попуњавали анкету о нашем здрављу. Оно чему смо се радовали биле су дипломе и наравно одлазак на базен у Петници.
Настављамо са започетим здравим активностима и у наредном периоду!

25. октобра 2017 - Октобар - месец правилне исхране - завршне активности - Предавање за ученике и родитеље (2/3,2/4, и 4/4 ) на тему Правилна исхрана. Предавање одржано у организацији ЗЗЈЗ Ваљево у просторијама школе.

СЛИКЕ