Недеља правилне исхране, 25-26. октобар 2018. год.

Posted 28.10.18.

25. октобар 2018 - Недеља правилне исхтране - Интердисциплинарна и интерактивна настава - Ученици II-3, II-4 и ученици из продуженог боравка показали су своја кулинарска умећа у прављењу воћне салате и разних сокова.

Ученици I-4 i III-3 добро су се забављали и пуно о здравој храни научили једни од других! Поред лепих слика, њихове прве електронске новине можете погледати на адреси https://view.joomag.com/my-first-magaz…/M0092878001540496602 Међу сликама можете наћи и први Кувар здраве хране, одељења III-3.

26. октобра 2018. године ученици I2 су тематску недељу Здраве исхране крунисали израдом едукативних паноа, духовитих изгледа дечје ужине, животиња од воћа и поврћа и украсних предмета осликаних здравим намирницама. Родитељи ученика су пружили несебичну помоћ и подршку у изради.
Овиме смо истакли значај и улогу:
- правилних навика у исхрани (формирање правилних навика у исхрани и понашања појединаца, а посебно деце);
- здравствене безбедности намирница;
- одржавања личне хигијене (прање руку, одржавање радних површина, прибора за јело, припрема хране и заштита намирница...);
- одвајање свежих намирница од куваних јела.

Све слике