Наши музички инструменти, 19. октобар 2018. год.

Posted 22.10.18.

19. октобар 2018 - Ученици I2 су самостално израђивали музичке интрументе од различитих материјала (конзерве, пластичне чаше, мање пластичне флаше, зрневље, штапићи, најлон, колаж-папир, средства за декорацију), које ће користити на часовима музичког.

Циљ овог пројекта је да ученици самостално најпре истражују ко је био Карл Орф, да потраже предмете из природе који могу да се употребе за стварање звука и самостално израђивање инструмената.

Након израде, инструменти су презентовани, вођен је разговор о томе шта је ученицима било најзанимљивије у процесу израде, да ли су имали и које потешкоће у прикупљању материјала и увежбавали извођење бројалицa. Слике